Zlepšováky a modifikace: 11 nekonvenčních nápadů pro lov a magnety

Nekonvenční nápady pro lov a magnety

Neuvěříte, co všechno lidi napadne a co vyzkoušeli. Prohlédněte si tyto zlepšováky.

Uvidíte nápady, které usnadní a zpříjemní hledání pokladů a vyřeší problémy, které ho znepříjemňují. Zjistíte, co všechno se dá na magnet fishingu a s magnety dělat. Některé nápady jsou maličkosti, jiné jsou opravdu ulítlé.

Ukážeme vám i jiné využití magnetů, které jste ještě neviděli.

V každém případě díky těmto zlepšovákům může být magnet fishing zábavnější a zajímavější.

1. Spojovací držák pro dva magnety

držák pro magnety
držák na magnety přilepený na zahradě

Vynikající fishing pomůcka je spojovací držák pro magnety. Na stojan můžete přimontovat najednou například dva magnety na 310 kg. Najednou vhodíte do vody dva magnety, čímž prohledáte dvě místa současně. Tím pádem máte za stejný čas dvojnásobnou šanci, že něco najdete.

Držák najdete, pokud do Google zadáte “Magnet Connecting Bracket for Round Neodymium Magnet Hook with 2 Countersunk Handle Bolts”.

2. Magnetický zametač

hřebíky přichycené na magnetickém metaři

Toto pro magnet fishing nevyužijete nijak, ale je to parádní věcička. Překvapilo nás, že něco takového existuje a vyrábí a prodává se, například tady.

Pokud na zahradě něco děláte a v trávě zůstanou hřebíky či šrouby, magnetickým zametačem je snadno posbíráte. Ale asi největší využití to má na stavbě a ve výrobních podnicích.

3. Magnet na teleskopické tyči

magnet na tyči

Jiný zlepšovák je přimontovat magnet na teleskopickou tyč. Pokud vejdete do vody, s magnetem na teleskopické tyči prohledáte větší prostor mnohem rychleji. Díky tomu najdete více nálezů za mnohem kratší dobu. Jediná nevýhoda teleskopické tyče je, že musíte vejít do vody.

Detailní návod od Slováků, jak přimontovat magnet na tyč naleznete zde.

4. Podomácku vyrobené držáky na magnety

Držák na magnety si nemusíte jen koupit – vyrobíte si ho i sami. Inspirujte se následujícími příklady.

dva extra silné magnety s lahví

Podomácku vyrobený držák na dva silné magnety. Musí to mít ohromnou sílu a dlouhý dosah do dálky. Majitel s tímto musel najít již mnoho pokladů.

Pokud si všimnete, láhev je naplněná vodou a nakloněná. Takže aby nespadla, musí být k držáku připevněna. Je to dobrý nápad. Díky tomu se bude automaticky vynořovat na hladinu a snadněji přitahovat ke břehu, když se nepřichytí o nic těžkého.

Vlastní modifikace magnetu

Další parádní zlepšovák, který vyrobí každý kutil. Muž na obrázku do ocelového kotouče navrtal šest děr. Následně na něj připevnil na každou stranu tři magnety s dírou – tzv. magnetické úchyty. Díky tomu má kotouč enormní sílu a dlouhý dosah do dálky. Šance, že při jednom vhození magnetu do vody něco najde se rapidně zvýšila.

Magnetické úchyty najdete např. na www.silnemagnety.cz. Takže si můžete v dohledné době vyrobit takovou hračku i vy.

podlouhlý podomácku vyrobený držák na magnety

Podlouhlý podomácku vyrobený držák na magnety. Znovu byly využity magnetické úchyty.

megamagnet složený ze sedmi magnetů

Poslední obrázek je brutalitka. Sedm neodymových magnetů najednou. Kdo si vyrobí toto, za minimum času vytáhne snad vše, co leží na dně.

5. Magnetické háčky

drobné magnetické háčiky

Neodymové magnety s tvarem podobným fishing magnetům mají využití i v domácnosti – jako magnetické háčky. Můžete na ně zavěsit malé předměty a nemusíte vrtat díry do zdi. Využijete je v obývacím pokoji, koupelně, na pracovišti a v dílně.

Magnetické háčky najdete na www.silnemagnety.cz.

6. Namotat lano na něco

kolo pro lano s magnetem

Mnoha magnet fisherům překáží smotávání lana. Skončí s magnet fishingem a sbalí vybavení. Když jdou k vodě znovu, lano je zamotané a rozmotat ho někdy trvá dost dlouho.

Je to taková malá nepříjemnost. Ale dokážete ji odstranit tak, že po skončení lovu nezapomenete lano na něco namotat – na dřevo, tyč, hůl atd. Díky tomu rozmotáváním vůbec nebudete ztrácet čas.

7. Vytáhněte magnet autem

Vytáhněte uvíznutý magnet s autem

Pokud vám nejde vytáhnout zaseknutý magnet, můžete ho zkusit táhnout autem. Přivažte lano na tažné oko, nastartujte a pohněte se dopředu. Možná se vám podaří magnet zachránit. Kvůli možnosti tažení autem je lepší chodit na fishing s autem.

Dá se táhnout i lano tlusté 5 mm, ale riskujete přetržení. Pro tažení autem je vhodnější lano silné 6 mm. Je dostupné v naší nabídce lan.

8. Nasaďte vrch láhve na magnet a oblepte ho páskou

Snad největší problém při magnet fishingu je zasekávání magnetu. Moment, když hodíte magnet do vody, potáhnete lano a ucítíte, že drží pevně je nepříjemný. Nejednoho napadne, zda právě nepřišel o magnet.

Kvůli tomu každý magnet fisher ocení zlepšovák, který sníží riziko zaseknutí magnetu.

PET láhev snižující riziko uvíznutí

Je to jednoduché. Nasaďte na magnet vrch láhve ve tvaru kužele a oblepte ho silnou voděvzdorný páskou:

Najděte láhev s vrchem ve tvaru kužele, nasaďte ji na magnet a oblepte to silnou a lepicí páskou. Kužel je ideální tvar láhve, který nejlépe uvolňuje cestu pro samotný magnet.

Není to stoprocentní ochrana magnetu proti zaseknutí, ale zajistí to velmi vysokou ochranu magnetu.

9. Kufřík pro lovecké vybavení

Nemáte kam dát magnet? Stále se někam přilepuje? Vyrobte si i vy takový kufřík, do kterého uložíte vaše vybavení.

kufřík pro magnety

Homemade nebo co garáž dala. Do druhé verze se vešlo už i lano:

druhá verze kufříku pro sadu magnet fishing

Kufřík vyrobil magnet fisher ze Slovenska.

10. Oblečte si neoprenový oblek nebo broďáky

neoprenový oblek a broďáky

Pro toho, kdo se nebojí vstoupit do vody a dělá to pravidelně je vhodný neoprenový oblek, který jeho nositele ochrání před bahnem, vodou a případnými poraněními na ostrých předmětech.

Nebo můžete použít broďáky (brodící kalhoty). Udělají velmi podobnou službu.

11. Šrot nakládejte na vozík

Vozík na odvezení železného šrotu

Kromě nálezů, které si budete chtít nechat najdete spoustu šrotu a odpadu. Poměrně častým nálezem jsou velké kusy šrotu, které fisheři nemají, jak odnést. Nechávají je u řeky, což kazí estetiku prostředí.

Způsob, jak železný šrot nenechávat u vody je přinést s sebou vozík na kolečkách. Naložíte na něj velký odpad a odvezete k nejbližšímu koši nebo do sběrných surovin. Prodejem starého železa si dokážete vydělat desítky eur.

Vozík pomůže přenést i nálezy, které si chcete nechat.

Vyzkoušejte to a uvidíte. Těšíme se na vaše ohlasy a přejeme úspěšný zlepšený lov.

Další návody a články najdete v komunitě Magnet fishing Czech Republic – přidejte se.