32 nejlepších českých a slovenských úlovků: Úlovku z Kopřivnice neuvěříte!

32 nejlepších slovenských a českých úlovků: Úlovku z Kopřivnice neuvěříte!

Prohlédněte si nejlepší úlovky od českých a slovenských magnet fisherů. Ptali jsme se jich, kde úlovky našli, jak silný magnet použili a jaký to byl zážitek.

Neznáte magnet fishing?

Magnet fishing je hledání magnetem ve vodě. Hodíte extra silný magnet na laně do jezera. Vytáhnete ho. A podíváte se, co se na něj nalepí.

Mohou to být hřebíky či rybářské háčky. Ale i trezor, kolo nebo pistol! Je to skvělá vodní aktivita, zábavka a dobrodružství.

Ukázalo se, že magnet fisheri jsou skvělá a ochotná komunita. Jsou hrdí na své úlovky. Rádi odpověděli na naše otázky a podělili se o informace. Někteří si dokonce dali námahu, aby nám poslali fotky ve vyšší kvalitě.

Nález #1: Podkova a dvě koule

Parádní úlovek. Našel ho Marián ze Slovenska v řece Hron. Magnet fishing trval jen chvíli, možná 15 minut, protože se blížila bouře, ale někdy se zadaří. Použil na to magnet na 290 kg.

Nález #2: Nález zbraně v Ohři


Ta už asi nevystřelí. Pistoli našel Vladimír D. v Ohři. Vytáhl ji s magnetem na 280 kg. Přesné místo si chce nechat pro sebe. Zbraň byla předána policii. Snad policie nezkoumala, zda to není schopno střelby. U policie jeden nikdy neví.

Nález #3: Motorka z Kopřivnice

Motorku (moped) našli Hermann Urc a Jiří Rolný z Kopřivnice. Vytáhli ji pomocí magnetu pouze na 130 kg, což je dost překvapivé. Byl to první magnet koupený jen tak, na zkoušku. Takže i pomocí slabšího magnetu můžete najít parádní nález.

Stáli na můstku nedaleko Kopřivnice, který vedl k budce, která reguluje vypouštění vody. Házeli magnet do vody a ten se v jednom místě vždy zachytil a zase uvolnil. Věděli, že našli něco pořádně těžkého. Tak to zkoušeli znova až se magnet pořádně připevnil. Ve dvojici úlovek táhli až ke břehu a když se vynořil blatník, bylo jim jasné, co táhnou. Motorku!

Jenže pak se magnet odpojil, motorka padla ke dnu a museli začínat znovu. Magnet se stále odpojoval, přesto se motorka stále přibližovala ke břehu. Bojovali asi třičtvrtě hodiny, dokud moped dostali do hloubky asi 1,5 metru. Tehdy se svlékli, vlezli do vody a vytáhli ji na břeh. “Největší problém byl v tom, že ta motorka hrozně smrdí,” tvrdí Hermann Urc.

Oběma lovcům gratulujeme! Ještě by mohli zkontrolovat, zda vedle náhodou není majitel…

Náš tip: na vytažení těžkých předmětů jako je motorka můžete použít hák pro magnet fishing.

Nález #4: Mobil LG

Mobil LG našel Tomáš Knoll ve Vltavě.

Nález #5: Několik nábojů

Tento pěkný úlovek našel Vlastimil F. v řece Cidlina nedaleko města Poděbrady. Vedle toho našel i železné tyče a část hardwaru z počítače.

Nález #6: Smartphony

Na první hod dva mobily, na další hod třetí mobil a na poslední hod čtvrtý mobil. Plus šrot. Vše našel Alda na ploše dvou metrů s magnetem 2 × 310 kg.

Sony Ericsson Xperia je vodotěsný. Co myslíte, fungoval ještě? Bohužel ne. Všechno to jsou makety. Pravděpodobně to někdo ukradl a pak zjistil, že to jsou jen makety. Tak je zahodil do vody.

Nález(y) #7: Pistole a zásobník

Vltava opět nezklamala. Pistoli i zásobník našel Tomáš Knoll. Nálezy byly předány policii.

Nález #8: Náboje do T. Tokareva 33

Další skvělý nález nábojů, který vylovil Honza Z. Nalezl je s otcem pod mostem u Chlumce nad Cidlinou mezi Loukonosy a Pamětníkem. Použil magnet s nosností 290 kg.

Vypadá to na náboje 7,62 × 25 do T.Tokareva TT33, což je extrémně silný náboj té doby. Tulský Tokar vzor 1933 byla první samonabíjecí pistole přijata do výzbroje Rudé armády v 30. letech 20. století.

Nález #9: Kolo

Za tento kousek vděčíme magnet fisherům Vlastíku Škampovi, Davidovi Chudáčkovi a Václavu Ulčovi. Našli ho v lokalitě Štěnovický lom a na vytažení použili magnet 298 kg.

Nález #10: Bronzová socha Venuše

Tento unikátní úlovek z vody vytáhl opět Tomáš Knoll. Někteří mu tento nález záviděli a chtěli si ho přivlastnit. Proto se nálezce musel ohradit, že je jeho, že má svědky a fotku, která dokazuje, že na povrchu je bronz a uvnitř slitina železa.

Nález #11: Dva trezory

Tyto dva trezory vylovil Slovák Luciano Blažek s magnetem pouze na 130 kg. Úžasný nález, kteří Lucianovi v dobrém závidíme. Je vidět, že i se slabším magnetem lze vytáhnout skutečný poklad. Zlaté dukáty v nich nebyly. Oba trezory byly prázdné.

Místo nálezu je Námestovo, pod malým mostem. Při vytahování nálezu bylo hlavně důležité dávat pozor a táhnout pomalu, aby se magnet neodepnul.

Nález #12: Zábradlí z Vltavy

Zábradlí našel Fanda Fatka na náplavce v Praze. Velmi pěkný úlovek. Na vytažení použil magnet se silou 300 kg.

Otázka zde zní: kdo a proč proboha hodil do řeky zábradlí?!

Nález #13: Reproduktor od Beats

Pěkný kousek našli Fanda Fatka a Jirka Humhal společnými silami. Použili magnet na 300 kg. Do vody ho hodil asi naštvaný majitel. Je to malý přenosný a bezdrátový reproduktor Beats Pill.

Nález #14: Kolo

Kolo našel Honzík Z. blízko lokality Prackovice nad Labem. Použil magnet s nosností 300 kg.

Nález #15: Neidentifikovaný Revolver


Revolver v dezolátním stavu našel Jiří Š. z Prahy. Musel být ve vodě pořádně dlouho.

Nezapomínejte, že při nálezu střelné zbraně, většího množství nábojů či granátu musíte ze zákona okamžitě zavolat policii. Jinak se dopouštíte trestného činu nedovoleného ozbrojování. Přečtěte si více o tom, jaké zákony je potřeba mít na paměti při magnet fishingu, a o sankcích za jejich nedodržení.

Nález #16: Visací zámky, klíče a mince

Ve Vltavě je našel Tomáš Knoll.

Nález #17: Vzduchová pistole TEX 3

Je skvělý pocit, když jdete poprvé k vodě, hodíte magnet a nad hladinu vykoukne hlaveň. Vzduchovou pistoli ulovil Pavel E. blízko města Židlochovice směrem na Vojkovice. Použil magnet na 300 kg.

Po očištění:

Je to vzduchová pistole TEX 3, rok výroby okolo 1980. Ke skvělému nálezu mu gratulujeme.

Nález #18: Náboje a baterie do notebooku

Nějaké to střelivo, šrot a jako bonus baterii do notebooku našel Daniel B. u Mělníka v Labe. Pěkné. Při lovu házel magnet 180 kg stále na totéž místo, všechny náboje byly vytaženy přibližně ze stejného místa. Zde vidíme, že po nálezu se vyplatí magnet ještě několikrát hodit stejným směrem, možná tak najdete ještě něco.

Nález #19: Nákupní košík

„Trochu“ deformovaný nákupní vozík našel na třetí hod Jakub K.

Nález(y) #20: Browning a vzduchová pistole

Vzduchová pistole Slavia a krátká pistole Browning. Našel je Tomáš Knoll na náplavce u Emaus v Praze. Nálezy byly předány policii.

Nález #21: Skateboard

Skateboard našel Petr Šimůnek v Bechyni v řece Lužnici s magnetem 198 kg. Dobrý nález. A může jít domů.

Nález #22: Kolo

Kolo v nádrži našel Vlastimil Fousek v blízkosti Poděbrad. Použil magnet s nosností 290 kg.

Nález #23: Hromada visacích zámků a klíčů

Úlovek vytáhl na Karlově mostě v Praze Lukáš Ptáček, kterému je líto, jaký bordel lidé vědomě dělají, když házejí železné věci do vod. Použil na to magnet se silou 150 kg.

Nález #24: Kolo BMX

Další skvělý úlovek, který se nepodaří jen tak komukoliv. Kolo značky BMX našel Honza Hokeš. Vytáhl ho pomocí magnetu, který unese 94 kg. Bylo to v obci Srnojedy u Pardubic. Byl to magnet na zkoušku. Ale aspoň je opět vidět, že i slabým magnetem se dá něco ulovit.

Nález #25: Puška

Tyto stylové černobílé fotky nám poslal Lukáš Mikulec. Použil magnet na 190 kg. Lukáš kromě pušky našel i další parádní úlovek (nález #31).

Nález #26: Podkova

Podkovu našel Denis Klekner v Praze na náplavce s magnetem na 300 kg. Říká, že na tomto koníčku ho možná nejvíce baví to čištění.

Nález #27: Peněženka

Peněženka plná zlotých. Hotové terno našel Tomáš Knoll ve Vltavě. Nebyla to první peněženka, kterou našel. Všechny peněženky byly předány české policii.

Nález #29: Kolo

Kolo našel Michal Janoušek v rybníku ve vesnici Bezvěrov. Použil magnet 290 kg.

Nález #30: Pistole

Pistoli našel Tomáš Knoll. Pravděpodobně šlo o startovací pistoli.

Nález(y) #31: Koloběžka, tříkolka a kolo

Koloběžku, tříkolku a kolo našel Lukáš Mikulec pod chebským hradem v Ohři. Použil na to magnet na 190 kg.

Nejtěžší bylo vytáhnout kolo. Muselo se vytáhnout na několikrát. Nakonec se ho podařilo zachytit o hranu magnetu a bylo to. Stačilo už jen opatrně táhnout.

Nález #32: Trezor

Tomuto se říká svatý grál magnetického rybáře. Nálezce František Hozman si zaslouží gratulaci. Našel ho s magnetem na 300 kg ve Středočeském kraji. Možná vás to bude zajímat – trezor byl prázdný.

Tohle je magnet fishing!

Takto to vypadá na lovu s magnetem. I takové úlovky můžete najít. V českých vodách leží množství pokladů, které pouze čekají na váš magnet.

Chtěli byste magnet fishing vyzkoušet a ještě nemáte magnet? Podívejte se na naši nabídku magnetů a lan: