FAIL! Zkažený lov: Našli podivnou kost a vyhnali je pryč

Faily na magnet fishingu

Věci vždy nejdou podle plánu. Přinášíme vám faily, které jiným lovcům pokazily magnet fishing.

Příjezd policie, pyrotechniků či forenzních expertů. Mohou vás hrubě vyhodit. Mohou přijít policisté, kteří nemají ani ponětí o zákonech. Nikdo to nečeká, ale přihodit se to může každému fisherovi.

Otec a syn vytáhli pytel zatížené kameny, bylo v něm oblečení a kost

Pocházejí ze Spojeného království a na Youtube se jmenují Brummel Outdoors. Našli mnoho vzácných nálezů, například velmi starý trezor. Když šli lovit tentokrát, určitě netušili, jaký den budou mít.

Vytáhli pytel, ve kterém byla bota, kost a tričko (na fotce ho není nevidět). Pytel byl zatížen kameny, čímž ten, kdo ho hodil do vody, chtěl zajistit, že pytel nikdo nevytáhne. Možná to byl člověk se špatnými úmysly. Proto mohlo jít o lidskou kost.

Okamžitě zavolali policii, se kterou přišel i tým forenzních specialistů.

Zajímá vás, co zjistili forenzní specialisté?

Verdikt byl, že kost není lidská. To je dobrá zpráva.

Otázka je, proč by někdo házel do vody pytel zatížený kameny, ve kterém je oblečení a kost? Kvůli tomu někteří diskutující vyjádřili pochybnosti o verdiktu policie. Nicméně to jsou konspirační dohady. Policie nemá důvod mlžit a nezabývat se vážným případem.

Policista jejich vyhnal pryč, v této oblasti prý nemohou nahrávat

YouTubeři Daniel Bowens a Outdoors weekly ze Spojených států měli zážitek. Když lovili na molu, přišel policista, který neznal zákony. Byl hrubý a neslušný. Nakonec je vyhnal pod absurdní záminkou.

Nebyl si jistý, zda mohou hledat železné předměty magnetem. Spletl si je s lovci, kteří používají detektor kovů.

Jeden z fisherů policistovi řekl, že nedělají nic nezákonného, ale pokud chce, mohou odejít. To ho nastartovalo. Začal být hrubý a ohánět se rukama.

Znovu začal tvrdit, že to, co dělají a používání detektoru je totéž. Požadoval, aby ho přestali nahrávat. Dokud nezjistí víc, tak netvrdí, že porušují zákon.

Lovci policistu jednoduše iritovali. Nakonec vytáhl paragraf o státní rekreační oblasti, podle kterého v ní mají zvláštní režim. Tvrdil, že pokud něco nahrávají profesionálně nebo propagují, je třeba mít povolení. Je nepřípustné, aby filmový štáb přišel k jezeru, natáčel tam a vyrušoval druhé. Neznal konkrétní zákon, odkázal je jen na webovou stránku.

Takže museli odejít. Očividně nemohou nahrávat u jezera. Je jasné, že nejsou filmový štáb. Nervózní policista jednoduše vytáhl určitý paragraf a interpretoval jej podle potřeby.

Zvláštní bylo, že policista po fisherech chtěl, aby vypnuli kameru. Jak by postupoval, kdyby přestali nahrávat?

Nyní se možná ptáte, jak to je s legislativou v Česku. Jsou oblasti, ve kterých je zakázáno lovit? Co dělat, pokud najdete archeologický nález? Jaký trest hrozí za nedovolené ozbrojování? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Fisher našel podezřelou kost a zanesl ji na policii

Ani anglický fisher iDetect neměl nudný den. Vydal se na vzdálené místo, kde chodí málokdo. Našel několik drobností, mezi nimi i minci.

Při prohledávání mělkého břehu našel velkou, hrozivě vypadající kost. Mohla by být lidská. Proto se rozhodl zavolat policii.

Když zavolal policii, řekli mu, že pošlou hlídku. Po hodině mu zavolali, že asi bude muset počkat další hodinu. Rozhodl se, že zanese kost na policii sám.

Dorazil ke stanici a kost odevzdal. Fisherovi ani o hodinu později nedokázali říci, zda jde o lidskou kost. Nepracovali na tom. Probíhající a aktuální zločiny mají pravděpodobně přednost před zločinem, který se mohl stát před 15ti lety. V takovém případě několik hodin neznamená rozdíl.

Diskutéři psali do komentářů názory, co za kost to může být. Podle některých je to žvýkací kost pro psa nebo jelení kost. Jiní tvrdili, že jde o lidskou stehenní kost.

Když se iDetect zeptal policistů, kdy mu ohledně výsledku zavolají, odpověděli, že volat mu nebudou. Proto se nikdy nedozvíme, zda kost byla či nebyla lidská.

Pracovník ochrany objektů vyhodil fishery

Outdoors weekly šel s kamarádem lovit k mostu při cestě. V minulosti na stejném místě našli vzácné nálezy. Nyní našli bombu (která syčela), dvířka trezoru, mikrovlnku, nože, vysílačku a mnoho jiného.

Následně přišel pracovník ochrany objektů, který jim zmařil lov. Požadoval, aby odešli. Jsou na úseku s hustým provozem, může dojít k nehodě. Také dostat několik rozzlobených telefonátů, že u mostu jsou lidé a dělají něco zvláštního.

Na rozdíl od policisty, tento strážník nebyl nepříjemný. Dovolil jim přistavit auto a naložit vytažené věci. Vzal si na ně kontakt a slíbil, že se pokusí vyřídit, aby v té oblasti mohli lovit.

Ale i tak museli odejít a fishing skončil.

Další obsah najdete v komunitě Magnet fishing Česká republika – přidejte se.