[EXPERIMENT] Odstraní Coca-cola rez za 12 hodin?

[EXPERIMENT] Odstraní Coca-cola rez za 12 hodin

Od zkušeného hledače pokladů jsem dostal tip, jak očistit nález od rzi: dát ho na 12 hodin do Coca-coly. Vyzkoušel jsem to. Podívejte se, jak čištění colou dopadlo.

Nejprve jsem byl velmi skeptický. Cola nemůže být tak silná. Potom jsem viděl bouřlivou chemickou reakci a začal jsem mít naději, že to bude fungovat. Závěr překvapil, ale vlastně ani ne. Přesvědčte se sami.

Čištěný předmět

Munice

Pro experiment jsem použil dva náboje totálně zanesené rzí.

11:20 – dal jsem náboje do coly

Vytáhl jsem colu z chladničky, nalil ji do hrnce a hodil do něj rezavé náboje. Plán byl nechat je v cole 12 hodin.

Pořádně to zašumělo. Náboje bublali pár minut.

15:20, kontrola o čtyři hodiny později

Absolutně žádná změna. Cola s rzí neudělala nic. Začínal jsem tušit, jak experiment dopadne.

Rozhodl jsem se, že náboje dám přímo do coly.

A v okamžiku to vystřelilo asi do půl metru.  

Věděl jsem, že to rozšumí, měl jsem po ruce hadr a věci v bezpečné vzdálenosti, ale takovou prudkou reakci jsem neočekával. Dva milimetry rezavého povlaku způsobí, že to exploduje, jako bych do toho najednou hodil celé balení mentosek.

V ruce jsem držel mobil i uzávěr připraven zavřít láhev. Avšak chemická reakce byla okamžitá a bleskurychlá. Instinktivně jsem odskočil a podařilo se mi to vyfotit.

Pak jsem do láhve hodil druhý náboj, ten jen silně zašuměl a šel jsem to pořádně umýt.

19:20, osm hodin po vložení do coly

Náboje jsem nekontroloval, nechal jsem je tam. Avšak cola už dávno vyšuměla.

Těšil jsem se, jak experiment dopadne. Na jedné straně jsem od toho hodně nečekal, kvůli výsledku kontroly po prvních čtyřech hodinách. Na straně druhé jsem tomu dával šanci, kvůli tomu výbuchu.

23:20, dvanáctá hodina odbila

Po dvanácti hodinách máčení v cole jsem náboje vybral. A nic. Se rzí se nestalo téměř nic. Po té explozi, ke které došlo okamžitě po vhození náboji do lahve, jsem tak trochu doufal v jiný výsledek.

Na druhý den ráno

Na druhý den, za jasného světla jsem spatřil jistý rozdíl. Náboj, který jsem do láhve hodil jako první byl tmavší, kousky rzi zmizely a hrany rezavého nánosu byly mírně zaoblené, ne ostré. No i tak nic moc.

Coca-cola rez neodstranila

Experiment nedopadl úspěšně. Po 12 hodinách byl rozdíl minimální. Coca-colu doporučuji jen na čištění tenké vrstvy rzi. Rez odstraníte rychleji octem a sodou bikarbonou. Pokud se ale chcete zabavit a rzi je málo, klidně použijte colu.