Magnet fishing hobby – příroda, relaxace a adrenalin v jednom :)

Magnet fishing - nálezy

Pokud máš rád dobrodružství a nové zážitky, pak tě určitě zaujme magnet fishing. Tato oblíbená aktivita tě zavede do fascinujícího světa, kde můžeš objevit historické předměty nebo dokonce poklady ukryté na dně řek, jezer nebo studní.

Ochutnej atmosféru magnet fishingu díky videu níže a v článku objev všechny tipy pro začínajícího magnet fishera.


Magnet fishing si každým dnem získává nové nadšence. Zde je 5 důvodů, proč tomu tak je:

1. Jedinečný zážitek: Magnet fishing je jedinečná aktivita, která ti dává možnost objevovat nové věci a zažívat dobrodružství. Když hodíš magnet do vody, jsi v očekávání a nevíš, co vytáhneš na hladinu. Každý nalezený předmět je překvapením a příležitostí objevit něco nového a zajímavého.

2. Aktivní životní styl: Magnet fishing je fyzická aktivita, která tě baví a zároveň tě udržuje v pohybu. Čas strávený házením magnetu a taháním za lano zlepšuje svalovou sílu, koordinaci a celkovou kondici. Je to skvělý způsob, jak se dostat ven, hýbat se a udělat i něco užitečného pro své tělo.

3. Společenská aktivita: Magnet fishing je ideálním společenským koníčkem, který si můžeš užít s rodinou nebo přáteli. Společné objevování a sdílení zážitků posiluje přátelství. Můžete si vyměňovat příběhy o objevech, sdílet zajímavosti a vytvářet společenství se stejnými zájmy. O své úlovky a rybářské zážitky se můžeš podělit například ve facebook skupině Magnet fishing Česká republika.

4. Příroda: kromě vzrušení a historie je rybaření s magnetem také skvělou příležitostí, jak se dostat do kontaktu s přírodou v blízkosti vodních ploch. Můžeš se vydat na krásná místa v blízkosti řek, jezer nebo přehrad.

5. Kontakt s historií: Díky magnet fishingu můžeš poznávat historii a kulturu měst. Objevuješ staré mince, nástroje, zbraně z válek a další předměty, které mohou mít historickou hodnotu. Tato aktivita vám dává příležitost seznámit se s minulostí a rozšířit si znalosti o regionu.


Co na magnet fishing říkají zkušení lovci?

Roman M.: “Je to pro mě relaxace a odpočinek po práci” Roman Szabo: “Je to lepší než rybaření” Peter L.: “Jsou to společné chvíle, které stmelují rodinu” Miroslav Šedivý: “Nejvíce mě láká možnost něco najít” Roman Hrušovský: “Probouzí to ve mně skryté dítě, které rádo hledá poklady” Yoshi: “Jsem pro každou srandu a mám rád dobrodružství” Rastislav R.: “Můj syn si lov užil” Martin Bicák Nedvěd: “Je to relax a dobrodružství. Už mám tři magnety” Martin U.: “Baví mě to vzrušení a očekávání, co vytáhnu z vody”


Nyní se podívejte, co všechno ulovili nadšení lovci 🙂 


Co je dobré vědět, pokud chceš začít s Magnet fishingem?

1. Zákony a pravidla: Na území České republiky je Magnet fishing povolen. Zákon vám však ukládá několik povinností:

  • Pokud najdeš střelnou zbraň, musíš ji nahlásit policii, i když už není funkční.
  • Pokud najdeš archeologický nález, musíš ho nahlásit památkovému úřadu.
  • Jiné cenné nálezy (například peněženku plnou peněz nebo mobilní telefon) je třeba nahlásit policii.

Podrobnější informace o tomto tématu nalezneš v našem článku Magnet fishing v České republice: Je to legální, ovšem je třeba dodržovat několik pravidel.

2. Bezpečnost: Magnet Fishing je aktivita ve vodním prostředí, proto je důležité dbát na svou bezpečnost. Pokud se této činnosti účastní děti, musí být vždy pod dohledem zodpovědné osoby a měly by lovit pouze se slabšími magnety. Před ostrými předměty je vhodné se chránit ochrannými rukavicemi. Měly by také nosit vhodnou obuv. Pokud se při lovu magnetů setkáš s výbušninami nebo zbraněmi, je nesmírně důležité dbát zvýšené opatrnosti a jednat přiměřeně. Nikdy je neber s sebou. Stejně tak sami nesbírej nádoby s chemikáliemi a podobně. Naopak, takové nálezy neprodleně nahlaste příslušným místním úřadům. Ty zajistí následné odborné zpracování a případně i likvidaci nálezů.

3. Vybavení: pro magnet fishing budeš potřebovat správné vybavení – silný neodymový magnet připevněný k dostatečně dlouhému a silnému lanu. Můžeš si také vzít kbelík na odkládání nalezených předmětů, kleště nebo háčky na odstraňování zachycených předmětů z magnetu.

4. Výběr místa: Ideálními místy jsou frekventovaná místa, jako jsou lávky, mosty nebo přístavy. Je třeba se vyhnout známým archeologickým lokalitám, kde je magnet fishing zakázán.

Také tě zaujal magnet fishing? Jsi zvědavý a máš další otázky? Odpovědi najdeš v často kladených otázkách.