Tento úlovek mě dostal…

Tento úlovek mě dostal...

16letý James Cork šel na magnet fishing a našel 40 zbraní. Mezi nimi i nacistický kulomet a československý samopal.

Lovec pokladů, 16letý teenager ze Spojeného království James Cork našel více než očekával. Natrefil na skrýš 40 zbraní. Úžasný úlovek ho šokoval. Nikdy si nepředstavoval, že z vody vytáhne něco takového.

Cork začal s magnet fishingem před šesti měsíci. Než našel tento úlovek, chodil hledat do jezera Grey lake v hrabství Somerset. Přibližně o půl roku později, když byl u jezera s kamarádem, našel hromadu ukrytých zbraní (únor 2015).

Hromada zbraní objevených fishing magnetem

Mezi zbraněmi byly například nacistický kulomet MG 42, československý samopal vzoru 23 nebo útočná puška M16. Zcela fantastický úlovek. Experti tvrdí, že zbraně pravděpodobně patřily IRA – Irské republikánské armádě, jejímž cílem bylo osvobodit se zpod britské nadvlády.

Do vody byly vrženy pravděpodobně v roce 2001. Na dně vody mohly ležet asi 14 let.

Úlovek zbraní od IRA

Po tomto překvapivém a ojedinělém úlovku James Cork s kamarádem většinu zbraní naházeli zpět do vody. Nález nenahlásili policii. Ale nálezci si jako trofej vzal domů revolver Smith & Wesson z 30. let.

Teenagerova máma Katherine Cork byla otřesena, když viděla, s čím si její syn hraje. Nechtěla mít doma nic ilegálně. Synovi rozkázala, aby revolver položil na stůl v kuchyni a více se ho nedotýkal. Následně zavolala na policii, která o několik minut později dorazila.

Policie revolver zabavila a následující den vytáhla z vody ostatní zbraně.

James Cork skvělý úlovek komentoval takto: „Byl jsem šokován. Ještě nikdy jsem něco takového nenašel. Bylo tam několik celých, neporušených zbraní, ale ne mnoho. Samopaly, pistole, revolvery. A mohutný kulomet na stojanu.“

James Cork stojí při městském mostě

Mluvčí policie řekl, že žádná ze zbraní nebyla celá a neporušená, také že byly extrémně zrezivělé a staré. Tvrdil, že všechny kusy zbraní byly, nebo brzy budou zničeny.

Andy McNab, bývalý seržant SAS (Special Air Service, jedna ze speciálních jednotek britské armády) tvrdil, že zbraně skutečně mohla používat IRA:

„Musí jít o zbraně teroristů. A to kvůli jejich různým typům – od zbraní na blízkou vzdálenost po kulomet, který zničí helikoptéru či Land Rover. Byly vhozeny do vody, když složili zbraně? Nebo je tam ukryli pro případ, že nedostanou podmínky, které chtěli?“

Zaujal vás magnet fishing?

I v Česku se dají najít skvělé úlovky. Prohlédněte si 32 nejlepších českých a slovenských nálezů. České vody jsou neprobádané. Leží v nich poklady, které pouze čekají pouze na váš magnet.

Nemáte magnet a lano? Prohlédněte si naši nabídku:

Zdroje: