37 českých úlovků magnetem od Brno Boys týmu

37 úlovků od českého týmu Brno Boys

Nevěříte, že i v českých vodách se dají najít zajímavé předměty? Prohlédněte si tyto parádní české úlovky a změníte názor.

Jmenuje se to magnet fishing

Možná jste o tom slyšeli. Hledači pokladů hodí do vody extra silný magnet na laně a vytahují různé věci. Na lovu zažijete dobrodružství a objevování, protože nikdy nevíte, co vytáhnete. Mohou to být hřebíky, ale i kolo či trezor.

Prohlédněte si úlovky od Brno Boys týmu

ján a michal z českého brno boys tímu

Brno Boys je dvoučlenný tým českých nadšenců magnet fishingu a kamarádů od školky. Jan „Žanek“ Benedikt dostal nápad jít na lov s magnetem, tak zavolal Michalovi Bednářovi alias Majklovi a bylo.

Nejvíce je na tom baví adrenalin a napětí z toho, co vytáhnou tentokrát. Za krátký čas se jim podařilo vytáhnout tolik věcí, kolik jiní nenajdou za celý život. Za svůj nejlepší úlovek považují granát, který vylovil Majkl.

Baví je i to, že jsou v přírodě, poznávají okolí a pomáhají životnímu prostředí, z čehož mají dobrý pocit. Loví hlavně v Jihomoravském kraji, kde bydlí. Ptali jsme se jich na jejich nálezy, kde je našli, s jakým magnetem a jaký zážitek to byl.

Úlovek 1: klíč

kľúč vytiahnutý z potoka

Našel Žanek s jeho oboustranným magnetem se silou 310 kg. Úlovek ho potěšil, protože staré klíče a zámky objevené ve vodě sbírá.

Úlovek 2: fréza

Pravděpodobně jde o ruční frézu, která se používá při obrábění materiálu. Bránila se. Vytáhnout ji ven byl dost velký problém. Našel Žanek s magnetem na 310 kg.

Úlovek 3: prázdný granát

nevybuchnutý granát v ruke

Prázdný granát vzor 21 našel Majkl s magnetem na 310 kg v řece Svitava. Brno Boys považují tento granát za svůj dosud nejlepší úlovek.

Vyfoťte se s granátem, pokud na to máte! Nebo ho raději rychle položte na zem, vzdalte se a přivolejte policii. Je to vaše rozhodnutí.

Čekali na pyrotechniky.

Když pyrotechnici dorazili, závěr byl okamžitý: granát je prázdný. Tak si ho mohli nechat. S granátem se vyfotili až následně.

Úlovek 4: revolver

Polorozpadlý, blátem a rzí zanesený revolver. První zbraň, která díky Brno Boys týmu spatřila světlo světa. Vyvolalo to v nich euforii. Vytáhl Žanek s oboustranným magnetem 310 kg.

Úlovek 5: ozdoba

Úlovek blíže neidentifikované ozdoby, možná náušnice nebo zdobení z náramku. Vylovil Majkl s magnetem na 310 kg z řeky Svitava. Při vytahování se to lesklo, takže se nemohli dočkat, až se na to podívají.

Úlovek 6: bajonet

Bajonet nebo tzv. bodák je bodná, případně sečná zbraň podobná dýce (viz wiki). Připevňuje se k hlavni dlouhé ruční zbrani a používá se v boji zblízka k napadení nepřítele nebo obraně držitele zbraně.

Bodák našel Žanek s magnetem na 310 kg. Ten moment, kdy to na magnetu vytáhl byl silný. Měl „vítězný tanec“ a asi pobavil mnoho lidí. Po očištění si ten bodák zamiloval.

Keramický úlovek: československá Becherovka

Keramická lahvička od československého likéru Becherovky.

Žanek vedle magnetu používá také potápěčské brýle a potápí se. Lahvička ležela na dně, tak si ji vzal. Ačkoliv nebyla nalezena magnetem, je to zajímavý úlovek, který patří do sbírku Brno Boys týmu.

Úlovek 7: torzo z revolveru

Torzo našel Majkl a použil magnet se silou 310 kg. Když mu došlo, co to je, na tváři se mu vyčaroval úsměv.

Úlovek 8: tachometr

Velmi, ale velmi starý typ tachometru na kolo. Pravděpodobně by mohl pocházet z dob socialistické totality. Žaneka jeho magnet na 310 kg nezklamal. Byla to úplná náhoda. Stál na laně, nepodařilo se mu hodit daleko a magnet spadl tak 20 cm od břehu.

Sledujte Brno boys na Facebooku

Úlovek 9: Rakousko-uherská armádní pistole M.7 (Roth)

Magnet fishingový úlovok pištole M.7 Roth

Toto je megaúlovek! Bylo jasné, že je to staré. Žanek i policie se divili, co to vlastně vytáhl. Šlo o rakousko-uherskou pistole M.7 (Roth).

Úlovek 10: lyže

nález lyže

Lyži z vody vytáhl Žanek magnetem se silou 310 kg. Vytáhnout šla skutečně velmi těžko. Stále se zasekávala.

Úlovek 11: okrasné kování

Okrasné kování našel Žanek s magnetem na 310 kg. Na místě nálezu kdysi byl most, který Němci vyhodili do vzduchu. Možná úlovek souvisí s touto událostí.

Okrasné kování našel Žanek s magnetem na 310 kg. Na místě nálezu kdysi byl most, který Němci vyhodili do vzduchu. Možná úlovek souvisí s touto událostí.

Jaké vybavení Brno Boys používají?

Základní vybavení je extra silný magnet a lano. Bez toho to nepůjde. 
Doplňkové vybavení jsou ochranné rukavice proti poraněním ostrými předměty, kužel proti zaseknutí a nádoba na úlovky. Také se hodí pytel, kbelík či krabice, kterou si vezmete domů nebo vyhodíte i s bordelem.

Podívejte se na naši nabídku magnetů a lan:

Úlovek 12: nožík a klíč

nožík, kľúč a kus kovu
švajčiarsky nožík

Třetí předmět je závaží do disku auta (nebo náklaďáku). Očividně však vznikl lidskou činností. Úlovky našel Žanek s jeho šťastným magnetem na 310 kg.

Švýcarský nožík chtěl jako dítě a nyní ho našel. Tomu se říká splněný sen. Největší radost přišla po očištění, neboť byl plně funkční a vypadal velmi pěkně.

Úlovek 13: náboj

Objevil Žanek v Jihomoravském kraji s magnetem na 310 kg.

Úlovek 14: spodní část dělostřelecké munice

Se vší pravděpodobností je to spodní část dělostřelecké munice. A to je ještě dobrá zpráva. Žanekův první dojem byl, že je to mina. To byl adrenalin! Našel s magnetem se silou 310 kg.

Úlovek 15: startovací pistole

tartovacia pištoľ

Úlovek našel Žanek právě, když tam byla policie a čekali na pyrotechniky. Takže měl ještě bombovejší den.

Úlovek 16: kladivo

Z kladiva má Žanek radost ještě dnes. Odtrhová síla použitého magnetu byla 310 kg.

Z kladiva má Žanek radost ještě dnes. Odtrhová síla použitého magnetu byla 310 kg.

Trofeje si vystavil na stěnu

trofeje vystavené na stene

Pár věcí už našlo místo na stěně, říká Žanek. Žena se to dozvěděla až když přišla domů. 

Všimněte si, že je tam i ten bodák, který si po očištění zamiloval.

Úlovek 17: náboj

náboj, magnet a potok

Povedená fotka náboje, který se zachytil na magnet. Ulovené v řece Svitava. Žanek úlovek našel velmi rychle. Možná proto, že poprvé použil silnější magnet na 500 kg.

Úlovek 18: menší poklady

Magnet fishing poklady

Několik menších pokladů objevených na jednom lovu. Uprostřed je pozůstatek spony. Jsou tam dva nálezy, které typují na klíče. Poslední kousek se nepodařilo identifikovat.

Úlovek 19: zlomená sekera

Ulovil Žanek s oboustranným magnetem na 310 kg.

Úlovek 20: české koruny

české koruny

Pěkný úlovek našel Žanek, avšak tentokrát s magnetem připevněným na teleskopické tyči (síla 200 kg). Byl to vlastně pytlík plný korun, bylo jich tam 53.

Sledujte Brno boys na Facebooku

Úlovek 22: tři náboje pro Popelku

Našel Žanek s fishing magnetem na 310 kg v řece Svitava. Byl to první lov v této lokalitě, která se ukázala být slibná.

Našiel Žanek s fishing magnetom na 310 kg v rieke Svitava. Bol to prvý lov v tejto lokalite, ktorá sa ukázala byť sľubná.

Úlovek 23: spona

Žanek dlouho nikde nebyl, proto jel po noční přímo k vodě. Asi 15 minut lovil a vytáhl tuto sponu. Našel ji s magnetem na 310 kg.

Úlovek 24: kovová okurka

Není to kovová okurka, jen se nepodařilo zjistit, co to proboha je.  Ani pyrotechnik to nevěděl přesně určit. Řekl jen tolik, že by mělo jít o nějaký druh munice, proto si to odvezl. Více k tomu však říci nevěděl.

Úlovek našel Žanek v řece Svitava. Použil oboustranný fishing magnet na 310 kg.

Úlovek 25: závěrová páčka

nálezy magnetických rybárov

Předmět se znakem české Zbrojovky Brno našel Žanek s magnetem na 310 kg. Jistou dobu byl předmět neidentifikovaný a absolutně jsme netušili, co je to, až nám jednoho dne napsal náš fanoušek. Předmět na obrázku je závěrová páčka známé brokovnice Brno ZH.

Úlovek 26: část pušky

Našel Žanek, použil magnet na 310 kg. Když to vytáhl, tak ho jako první napadlo, že tam někde musí být i zbytek. Proto se pustil do prohledávání okolí.

Nejlepší je lov v partě

Lov s obrovskými magnety je ještě větší zábava s partou, říká Žanek. Smějí se, dělají blbosti, ale je to také o tom, že když lokalizují předmět, který nejde vytáhnout jednomu, přidá se druhý a společnými silami ho vytáhnou.

Úlovek 27: bláznivá fazole

Bláznivé fazolí v sobě mají malý magnet. Úlovek našel Žanek ve Svitavách s magnetem na 310 kg. Největší radost měla dcera, se kterou chodívá k vodě magnetovat.

Úlovek 28: část lovecké pušky

Jde o část z lovecké pušky Mauser M 98 . Žanek má už tři části z této zbraně a doufá, že se mu podaří najít i zbytek. K vytažení z vody použil magnet 310 kg.

Kam chodit lovit, abyste našli zajímavé úlovky?

Nejhorší místo na hledání pokladů jsou vzdálené izolované oblasti. Chodí tam málo lidí, a proto je tam minimum předmětů.

Nejlepší místa jsou taková, kam chodí hodně lidí. To znamená hlavně městské mosty, turistické chodníky, místa s přístupem pro auto a jezera blízko města.

Úlovek 29: boxer

box

Našel Majkl v řece Svratka uprostřed Brna. Je vidět, že už tam nějakou tu dobu ležel a čekal na objevení.

Úlovek 30: hrací kostka

Hrací kostku vytáhl Žanek. Ve vodě ji objevil s fishing magnetem 310 kg.

Možná se ptáte, jak je možné, že hrací kostka je magnetická a zkorodovaná. Je to kvůli tomu, že je to ručně vyrobená kostka a celá je ze železa.

Úlovek 31: kus kovu

Neidentifikovatelný kus kovu. Vypadá však zajímavě. Vytáhla ho Žanekova dcera Jitka, když byli na rodinném výletě.

Ne každý hod magnetem skončí meganálezem. Ale i méně vzácné úlovky potěší.

Úlovek 32: součástka z auta

stará súčiastka auta

Z řeky Svratka vytáhli tento kus kovu, který identifikovali jako součástku auta. Úlovek objevil Žanek za pomoci magnetu na 310 kg.

Úlovek 33: kovová koule

kovová guľa

Koule vyrobená z kovu. Dostat ji ven byla pěkná fuška. Může jít o kouli, která se používá na zatížení ale i o dělostřeleckou kouli. Kdo ví? Úlovek z vody vytáhl Žanek s magnetem na 310 kg.

Úlovek 34: bodák

Se vší pravděpodobností jde o bodák. Po vytažení a uvědomění si tohoto faktu je ovládli pocity euforie. V Svitavě ho našel Žanek. Opět použil magnet na 310 kg.

Úlovek 35: závěr zbraně

Závěr zbraně objevil Žanek. Použil na to magnet s odtrhovou silou 310 kg. Nejprve si myslel, že to nic zajímavé nebude, ale po chvíli mu docvaklo, co vlastně našel a byl v šoku.

Úlovek 36: železná spona

železná spona

Úlovek moderní kovové spony nebo tzv. přezky. Takové se používají např. v autech. Našel ho Žanek s magnetem na 310 kg. Voda nálezu byla Svitava.

Úlovek 37: klíč

Tak hezký, ačkoli všednější úlovek jako klíč pro mechaniky vždy zahřeje u srdce. Našel ho Žanek s magnetem na 310 kg.

Vyrazte k vodě s magnetem

Zalíbilo se vám to? Chcete také najít takové úlovky? Můžete, pokud budete mít vhodné vybavení.

Podívejte se na naši nabídku magnetů a lan: