Magnet na tyči: jak objevit více pokladů za kratší dobu

magnet na tyči

Trvá hledání pokladů příliš dlouho? Chcete výrazně zvýšit šanci objevení nálezu? Tak namontujte magnet na tyč.

Díky tomu velmi rychle prohledáte velkou plochu a najdete více pokladů za kratší dobu.

Je to mnohem rychlejší, než když házíte do vody magnet na laně a táhnete ho k sobě. Je to ideální zlepšovák pro efektivní hledání menších nálezů – zbraní, mincí, pokladniček.

[VIDEO] Jak připevnit magnet na tyč a vytvořit fisherskou hůl (SK)

Za tento návod vděčíme L-kovi ze slovenského Magnetfiške týmu.

V pokračování najdete textový návod s detailnějšími radami.

Lovec ve vodě používá magnet připevněný na tyči

Krok 1: Budete potřebovat vhodný magnet

magnetický úchyt

Magnet na videu není klasický fishing magnet, ale magnetický úchyt s dírkou pro šroub ve středu. Najdete ho na www.silnemagnety.cz.

Ale takto použít se dají i naše fishing magnety. Nejen oboustranné, ale i klasické, protože i z nich jde odmontovat závit. Můžete je použít, pokud se vám podaří najít malířskou tyč s vnějším závitem.

Krok 2: K magnetu vyberte správný šroub

Abyste mohli fishing magnet nebo úchyt našroubovat na tyč, potřebujete šroub správné velikosti.

Magnetický úchyt má rozměr M8. Rozměry závitů na našich oboustranných magnetů jsou M8, M10 a M12 na 1100ce. Jaké šrouby potřebujete?

M8 – šroub tlustý 1,25 mm. 
M10 – šroub tlustý 1,5 mm. 
M12 – šroub tlustý 1,75 mm.

Krok 3: Pořiďte si malířskou tyč

malířská teleskopická hůl pro fishing magnet

Nyní si opatřete malířskou (teleskopickou) tyč. Stojí 50 – 200 Kč. Je to malířské nářadí, proto ji najdete v malířských potřebách, ale také v prodejnách s nářadím pro kutily. Seženete ji i na Heurece, pokud zadáte do vyhledávání “malířská tyč”.

Ujistěte se, že malířská tyč je dutá. Obvykle dutá je. Avšak může se stát, že nebudete mít štěstí a budete muset oběhnout více prodejen. Při objednávce přes internet e-shop nejprve telefonicky kontaktujte.

Doporučujeme tyč, která měří po vysunutí alespoň 2 metry. Je dostatečně dlouhá a snadno se s ní zachází.

Krok 4: Zvětšete díru a našroubujte do ní závit

Magnet na tyči: namontovaní magnetu na tyč

Šroub bude tlustší než díra v malířské tyči. Nožíkem nebo jiným ostrým dlátkem díru rozšiřte. Ale jen trochu. Díra má být o něco menší než šroub. Šroub se do ní má vejít pouze těsně. Jinak magnet nebude na tyči držet.

Když máte díru zvětšenou, šroub do tyče násilím našroubujte. Musíte to tam zatlačit. Tak v plastu vytvoříte vlastní závity. Plast je tvrdý a šroub tam bude držet velmi dobře.

Krok 5: Vyrazte k vodě

Magnet na tyči

A zlepšovák je hotový! Můžete vyrazit k vodě a vyzkoušet to.

Největší benefit fišerské hole je, že dokážete velmi rychle prohledat velkou plochu. Hledání s magnetem na tyči je mnohem rychlejší než házení magnetu na laně. Takže najdete více pokladů za kratší dobu.

Dá se to využít i jako doplněk k silnějším magnetům. To je druhý benefit. Tyčí můžete lokalizovat těžké železné předměty v hluboké vodě, a to mnohem rychleji než s magnetem na laně. Následně tam hodíte silný magnet na laně a předmět vytáhnete.

Menší nevýhody jsou, že ne všechny magnety jde připevnit na tyč, a že musíte vlézt do vody. Proto se to dá použít pouze v létě (tedy pokud nejste ochotni vlézt do vody v lednu).

Užitečné rady, jak tyč používat

Mějte na paměti, že hůl je dlouhá a magnet je malý. Pokud zachytíte těžký železný předmět, magnet můžete vylomit. Dávejte si na to pozor. Netřeba za každou cenu tahat těžké předměty. Lepší je jít na to jemně.

Pokud se magnet zasekne o kořeny, nepačte ho. Raději táhněte postupně a pomalu nebo se ponořte pod vodu a magnet vysvoboďte ručně.

Pokud používáte železnou tyč, po každém lovu ji omyjte a usušte, aby nezrezla.  

Můžete jít i hlouběji do vody. Na toto doporučujeme obléci gumáky a brodící kalhoty.