4 BLÁZNIVÉ úlovky, kterým možná ani neuvěříte

nálezy magnet fishing

Některé úlovky jsou tak bláznivé a unikátní, že o nich píší respektovaná zahraniční média. Podívejte se, jaké úlovky stojí za jejich pozornost.

6letá dívka z města Pirbright našla 3000 nábojů

6letá Leah Knewstub, kterou její rodiče James a Alexandra vzali na magnet fishing, našla téměř neuvěřitelný úlovek: přes 3000 nábojů. Našla je v městě Pirbright blízko vojenské základny v červnu 2017.

Náboje nájdené pri magnet fishingu

Rodina Knewstubových začala s magnet fishingem jen několik měsíců před nálezem nábojů (červen 2017). Paní Knewstubová si myslela, že její manžel se zbláznil, když jí řekl, že jde házet magnet na laně do řeky. Nikdy si nemyslela, že najdou tak cenný a jedinečný úlovek.

Rodina Knewstubová našla pri magnet fishing náboje

Když byli poprvé lovit pod mostem v Pirbright, tak už tehdy našli pár nábojnic. Ale nepřekvapilo je to. V blízkosti se nachází Pirbright Army Training Centre – tréninkové centrum pro vojáky.

Zaskočilo je však, když se vrátili na stejné místo a nábojů našli mnohem více. “Nejprve jich bylo 18, pak 300, pak dalších 300, až jich nakonec bylo přes 3000,” tvrdí Alexandra Knewstubová, máma malé Leah.náboj - magnet fishing nález

Svůj nález rodina nahlásila na policii.

Nábojnice nejsou jejich jediný úlovek. Našli i kola, notebooky, pokladny a trezory.

Matka Alexandra počíta náboje vylovené magnetom

Matka malé Leah prozradila, že Leah má svůj vlastní magnet a vždy najde ty nejzajímavější věci. Zatímco ona a otec James obvykle vytáhnou jen bezcenné kousky kovu.

Muž vytáhl tašku plnou zbraní

Douglas Simcock, který se věnoval magnet fishingu dva měsíce, byl u vody s manželkou a dvěma dětmi, když vytáhl tašku plnou zbraní. Byla v ní brokovnice, dvě pistole a náboje. Zbraně byly omotané pevnou lepicí páskou a zabalené v zelené bundě.

Taška plná zbraní

Tašku našel pod mostem blízko řeky Irwell a města Salford na severozápadě Anglie. Na vytažení použil oboustranný magnet se silou 300 kg.

Brokovnice z kanálu ve Spojeném království

Alexandra Simcock, manželka nálezce, která s ním byla na magnet fishingu poprvé byla překvapená úlovkem. Rodina okamžitě po nálezu přivolala policii.

kameň v taške so zbraňami

Taška byla zatížena dvěma velkými kameny, proto se dala vytáhnout pouze se silným magnetem.

Lovci polkadů našli dva trezory

Skupina lovců pokladů byla velmi šokovaná tím, co našli v řece Trent v administrativním regionu East Midlands. Nahrávali to. Nejprve vytáhli několikrát šrot. Najednou jeden z fisherů natrefil na něco masivního.

nález trezoru magnet fishing

Nakonec zjistili, že táhnou trezor. K jejich zklamání byla dvířka vylomena a trezor prázdný.

Druhý nájdený trezor

Krátce na to vytáhli druhý trezor, který ale nebyl prázdný. Proto museli čekat na místě, dokud nepřijde policie. Policie později zjistila, že trezor byl ukraden z místního charitativního obchodu.

druhý nájdený trezor
Druhý nalezený trezor

Trezor se šperky, medailemi a starými listy

22letý nezaměstnaný Adam Hastings z Gloucestershire (Spojené království) našel trezor plný šperků, vojenských medailí, starých listů a dokumentů. Úlovek vytáhl z jezera v parku města Cheltenham.

Byl to jeho první magnet fishing. Nejprve magnet hodil do vody 5 – 6krát, ale bezúspěšně. Potom však ucítil něco těžkého a když to vytáhl, zjistil, že je to trezor.

hodinky nájdené magnetom

“Blízko trezoru jsem našel další magnet, takže to vypadá tak, že někdo tam už byl a zkoušel trezor vytáhnout, jenže jejich magnet nebyl tak silný jako můj,” říká Adam.

nálezca trezoru

úlovok magnet fishera Adama Hastingsa

Podle nálezce to očividně byla krádež a doufá, že cennosti se vrátí původnímu majiteli.

obsah nájdeného trezoru

Adam se rozhodl zkusit magnet fishing, když viděl video s rodinou, která z vody vytáhla plno zajímavých úlovků.

“Vypadalo to jako zajímavá aktivita, která nestojí mnoho peněz a může být zábavná. Vůbec jsem nečekal, že napoprvé najdu něco takového. To jen ukazuje, co všechno se ve vodách ukrývá. Příště si možná pronajmu člun a vypluji do středu jezera, “dodal.

staré listy v nájdenom trezore boli zničené

Staré listy byly bohužel zničeny. Avšak vojenské medaile a šperky vypadají nepoškozené a po očištění se možná ještě budou dát nosit.

Původní články:

Autor článku: Michal Compel